B-wing Bandai 1/72 Star Wars

Cena produktu: 329.00
Zamawiana ilość:

ilość w magazynie: 3

Nowy model do samodzielnego posklejania.

Wszystkie części w ramkach

Skala: 1:72

Numer produktu: 01208

Liczba części:105

 

B-wing wygląda bardzo nietypowo ze względu na wyjątkową konstrukcję ze stacjonarnym pulpitem i zawieszonym żyroskopowo głównym skrzydłem. Jednak ta konstrukcja pozwoliła na większe pole ostrzału i gorsze namierzanie celu przez czujniki. W bitwie o Endor były w stanie znokautować dwa gigantyczne niszczyciele gwiazd bez żadnego wsparcia.

Cechy modelu:

Ruchome skrzydła
Figurka pilota
Podstawka pod model
Kompleksowa kalkomania z 50 elementami
model plastikowy (niezmontowany),
ilustrowana wielojęzyczna instrukcja budowy,
kalkomanie i naklejki

 

Nowy model do samodzielnego poskładania.
Wszystkie części w ramkach
Modele te świetnie sprawdzają się dla młodszych modelarzy.
Należy pamiętać, że ten model wymaga samodzielnego złożenia.
Zestaw nie wymaga malowania , jest utworzony z wielokolorowego plastiku.
Nie wymaga również klejenia - jest to zestaw zatrzaskowy.B-wing został zaprojektowany przez Joe Johnstona i Billa George'a dla Return of the Jedi. Nazwa jednostki pochodzi od faktu, że załoga określiła dwa nowe modele myśliwców Rebel Alliance w Return of the Jedi jako "Wojownik" i "Bojownik".Bill George miał tak duży wkład w rozwój statku, że jego koledzy nazywali go "bojowym myśliwcem". 

 

Niezwykle cienki kształt statku był problematyczny dla fotografii niebiesko-ekranowej, ponieważ model miał tendencję do wtapiania się w pole gwiazd. W konsekwencji niektóre zaplanowane sekwencje z B-wingiem zostały odcięte od oryginalnego wydania Return of the Jedi, a B-wing nie jest pokazywany w akcji podczas bitwy o Endor w filmie. W rzeczywistości, po tym jak statki odleciały od wciąż aktywnej tarczy Gwiazdy Śmierci II na początku bitwy, B-wing prawie wcale nie jest widziany. Obrotowy projekt kokpitu B-winga oparty był na wczesnej koncepcji Sokoła Millennium.

 

Zgodnie z ciągłością Star Wars Legends, B-wing został zaprojektowany i wyprodukowany przez Rebel Alliance po bitwie o Yavin, częściowo jako wyjaśnienie, dlaczego bojownicy B-wingów i A-wingów stworzyli Return Jedi nie wzięli udziału w ataku na pierwszą Gwiazdę Śmierci. Jednak w nowym kanonie Gwiezdnych Wojen zarówno B-wingi, jak i A-wingi występują na długo przed bitwą pod Yavinem . Zespół produkcyjny serialu telewizyjnego Gwiezdne wojny , który przedstawił oba statki, wyjaśnił, że celem jest przedstawienie różnych komórek rebeliantów za pomocą różnych myśliwców w różnych częściach galaktyki. 

Parametry produktu